17:53 01.09.2024
Інформація про заклад
Історична довідка
Першого червня 1944 року районний відділ освіти Одеського приміського району призначив Вольчева М.І. завідувачем та вчителем Гільдендорфської початкової школи цього району. Старі шкільні будівлі у селі Гільдендорф було зруйновано під час війни.
Два навчальних корпуси були розташовані у старих корпусах будинку-інтернату.
Коштів для відновлення цих навчальних закладів не було, тому було дозволено обрати будь-який житловий будинок (залишений німцями-переселенцями) та повідомити райвиконком для закріплення його за школою.
Таким чином, будинок по вулиці Перемоги № 63 став Гільдендорфською початковою школою з першого червня 1944 року.
В селі не було ні парт, ні столів, ні шкільних дошок, не було нічого. Довелося зривати підлогу в хліву та робити довгі столи замість парт. Замість шкільних дошок також були підлогові дошки, замість крейди використовували шматочки каменю-черепашнику. Замість зошитів та олівців були грифельні дошки з грифелями. Палива для школи не було, тому доводилось робити паливні брикети з гною. В перші навчальні дні, у 1944 році, учні сиділи на підлозі, тому, що не було парт. В 1945 році вийшов Урядовий Указ про перейменування села Гільдендорф у село Красносілка та Гільдендорфської школи в Красносільську початкову школу.
З 1945-46 навчального року школа почала працювати в дві зміни. Було вісім класів-комплектів. Всього в школі навчалося 250 учнів села та дитячого будинку. Всі класні кімнати були прохідними. У 1947-48 навчальному році , через тісноту, нам довелося зайняти ще один будинок під школу.
В 1951-52 навчальному році зробили реконструкцію основної шкільної будівлі. З 1950-51 року наша школа стала семирічкою.
З першого червня 1944 року по перше вересня 1944 року єдиним вчителем в селі був Вольчев М.І., а з першого вересня 1944 року до школи прибула вчителька Кірсанова М.І., в 1946 році – Сторож В.В., в 1947 році – Дмитрієв Л.І. та Терьохіна Н.Ф., з 1948 року – Черненко А.І.
У 1950 році в школі навчалося більше 300 дітей, початковою освітою було охоплено все населення, працювало 14 вчителів. Всі школярі були забезпечені підручниками і зошитами.
Кількість дітей в школі постійно збільшувалась, зміцнювалась її матеріальна база, поповнювався кадровий склад вчителів, в 1951 – 52 навчальному році школа стала середньою. В цей же час була проведена реконструкція шкільної будівлі на вулиці Радянської Армії (вулиця Незалежності).
1991 рік завершено будівництво нової триповерхової школи на 624 учні
2005 рік школа була реорганізована в НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - ДНЗ», з 2010 року школа та дитячий садок були відокремлені.
У 2015 році, після утворення Красносільської ОТГ, школа перейшла під керівництво Управління освіти Красносільській сільській раді. В 2020 році школа була перейменована в Красносільський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів – ліцей, що містив в собі всі три ланки освіти: початкову, середню та старшу. В 2022 році перейменований у Красносільський ліцей. На сьогоднішній день в ліцеї навчається 719 учнів.
Педагогічний колектив
Адміністрація
Система управління Красносільського ліцею відповідає ст. 24 Закону України «Про освіту» № 2145-VIII від 05.09.2017 та Статуту закладу (затверджено рішенням Красносільської сільської ради від 26.08.2022 № 1110-30/VIIІ).
Управління Красносільським ліцеєм в межах повноважень, визначених законами та установчими документами закладу, здійснюють:
1) Засновник: засновником Красносільського ліцею є Красносільської сільської ради Одеського району Одеської області, заклад підпорядкований Управлінню освіти Красносільської сільської ради. Власник або уповноважений ним орган здійснює фінансування Закладу, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі, інженерні комунікації, обладнання, встановлює їх статус, організовує будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування учнів;
2) Керівник закладу освіти: директор Красносільського ліцею – МИХАЛЕВИЧ Наталія Володимирівна
Керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу. Повноваження та відповідальність керівника закладу освіти визначається законом та установчими документами закладу освіти;
3) Постійно діючий дорадчий колегіальний орган управління закладу освіти: педагогічна рада, повноваження якої визначаються Законом і Статутом закладу освіти. Керівник закладу є головою педагогічної ради – постійно діючого колегіального органу управління закладом;
4) Колегіальний орган громадського самоврядування: Піклувальна рада школи.
Вищим органом громадського самоврядування ліцею є загальні збори колективу, що скликаються не менше одного разу на рік. У період між загальними зборами діє Піклувальна рада ліцею, її очолює голова, який обирається зі складу Ради;
5) Органи самоврядування здобувачів освіти: учнівське самоврядування;
6) Інші органи, передбачені спеціальними законами та/або установчими документами закладу освіти. У закладі створені і діють піклувальна рада, учнівський комітет, батьківський комітет, методичні об’єднання, комісії, положення про які затверджено педагогічною радою та наказом по школі .